Parkom bežia Mikuláši

Autor: Tatiana Balajková | 6.12.2016 o 7:00 | Karma článku: 6,10 | Prečítané:  339x

Ak sa vám pri prechádzke Londýnom bude zdať, že všade vidíte chlapíkov v červenom kabátci, nebojte sa, nemáte halucinácie!

V Londýne sa december nesie v znamení charity. Jednou z najznámejších akcií je Beh Santa Clausa v Battersea parku, taký populárny, že sa naň musíte prihlásiť niekoľko mesiacov vopred, aby sa vám vôbec ušlo miesto. Ľudia prichádzajú z celého sveta, počula som španielčinu, francúzštinu, ba aj maďarčinu.

V cene je mikulášsky odev i s bradou, ktorý sa fasoval spolu so štartovným číslom. Po prezlečení sa účastníci zhromaždili pri záhradnom altánku, kde sa konala rozcvička. Predstavte si dvetisíc Santa Clausov naraz rozpažovať, upažovať a poskakovať na hudbu!

Potom ešte jedno povinné selfíčko a červená masa sa zoradila na štart a vyrazila na šesťkilometrovú trasu. Priznám sa, že som bola iba pasívnym divákom, beh nikdy nepatril k mojim koníčkom a už po prvom kilometri by ma asi museli kriesiť.                 

Napriek slnku a belasej oblohe sa teplota držala pod nulou, no nikomu to neprekážalo. Niekto bežal rýchlejšie, iný pomalšie. Boli takí, čo utekali so psom, s kočíkom aj tlačiac vozík s hendikepovaným priateľom. V teniskách i na korčuliach, až im brady viali vo vetre. Je úplne jedno, či trasu prebehnete alebo odkráčate, hlavne, aby ste sa bavili. Každý dostane na záver medailu a môže sa tešiť, že pomohol dobrej veci.

Mnohí ľudia si ,,bežecký úbor“ ponechali aj po skončení akcie a vybrali sa do mesta. Bol to celkom zvláštny obrázok, lebo červeni dedkovia boli úplne všade, smiali sa na uliciach, sedeli v reštauráciách, popíjali v baroch...

S tvárou v pudingu: Beh s vianočným pudingom v Covent Garden zbiera financie na výskum rakoviny. Organizátori ho propagujú vetou: Chcete vidieť vášho šéfa, ako beží slalom, prezlečený za Mickey Mousea? Zúčastňujú sa ho totiž šesťčlenné družstvá, často kolegov z práce, v jednotnom oblečení: ako vianočné stromčeky, guľatučkí Santa Clausovia v nafukovacích oblekoch, ale aj kuchári, žaby, tučniaky či supermani.

Všetci dostali podnos s pudingom a vyrazili na prekážkovú dráhu. Cez elastické ,,mínové pole“, plné jám, kde hneď niektorí padli tvárou do pudingu alebo im padol aspoň ten puding. Potom skladali obrázky, bežali cez krivolakú dráhu a spúšťali sa šmykľavkou, pričom tuční Santa Clausovia mali problém čo len vyliezť na ňu. Nuž, celý beh bol trochu infantilný, ale súťažiaci, hojne sa zalievajúci vareným vínom, sa zabávali odušu. A prišla ich pozrieť i kráľovná!   

Mimochodom, anglický puding je podivná zmes kandizovaného ovocia, mandlí, múky, loja a čierneho piva. Celé sa to pečie dlhé hodiny niekoľko mesiacov vopred. Pred konzumáciou ho ohrejete, potriete koňakovým maslom, a potom si môžete trieskať hlavu, že ste si kúpili len taký malý na ochutnávku. Mňam!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?