Parkom bežia Mikuláši

Autor: Tatiana Balajková | 6.12.2016 o 7:00 | Karma článku: 6,10 | Prečítané:  328x

Ak sa vám pri prechádzke Londýnom bude zdať, že všade vidíte chlapíkov v červenom kabátci, nebojte sa, nemáte halucinácie!

V Londýne sa december nesie v znamení charity. Jednou z najznámejších akcií je Beh Santa Clausa v Battersea parku, taký populárny, že sa naň musíte prihlásiť niekoľko mesiacov vopred, aby sa vám vôbec ušlo miesto. Ľudia prichádzajú z celého sveta, počula som španielčinu, francúzštinu, ba aj maďarčinu.

V cene je mikulášsky odev i s bradou, ktorý sa fasoval spolu so štartovným číslom. Po prezlečení sa účastníci zhromaždili pri záhradnom altánku, kde sa konala rozcvička. Predstavte si dvetisíc Santa Clausov naraz rozpažovať, upažovať a poskakovať na hudbu!

Potom ešte jedno povinné selfíčko a červená masa sa zoradila na štart a vyrazila na šesťkilometrovú trasu. Priznám sa, že som bola iba pasívnym divákom, beh nikdy nepatril k mojim koníčkom a už po prvom kilometri by ma asi museli kriesiť.                 

Napriek slnku a belasej oblohe sa teplota držala pod nulou, no nikomu to neprekážalo. Niekto bežal rýchlejšie, iný pomalšie. Boli takí, čo utekali so psom, s kočíkom aj tlačiac vozík s hendikepovaným priateľom. V teniskách i na korčuliach, až im brady viali vo vetre. Je úplne jedno, či trasu prebehnete alebo odkráčate, hlavne, aby ste sa bavili. Každý dostane na záver medailu a môže sa tešiť, že pomohol dobrej veci.

Mnohí ľudia si ,,bežecký úbor“ ponechali aj po skončení akcie a vybrali sa do mesta. Bol to celkom zvláštny obrázok, lebo červeni dedkovia boli úplne všade, smiali sa na uliciach, sedeli v reštauráciách, popíjali v baroch...

S tvárou v pudingu: Beh s vianočným pudingom v Covent Garden zbiera financie na výskum rakoviny. Organizátori ho propagujú vetou: Chcete vidieť vášho šéfa, ako beží slalom, prezlečený za Mickey Mousea? Zúčastňujú sa ho totiž šesťčlenné družstvá, často kolegov z práce, v jednotnom oblečení: ako vianočné stromčeky, guľatučkí Santa Clausovia v nafukovacích oblekoch, ale aj kuchári, žaby, tučniaky či supermani.

Všetci dostali podnos s pudingom a vyrazili na prekážkovú dráhu. Cez elastické ,,mínové pole“, plné jám, kde hneď niektorí padli tvárou do pudingu alebo im padol aspoň ten puding. Potom skladali obrázky, bežali cez krivolakú dráhu a spúšťali sa šmykľavkou, pričom tuční Santa Clausovia mali problém čo len vyliezť na ňu. Nuž, celý beh bol trochu infantilný, ale súťažiaci, hojne sa zalievajúci vareným vínom, sa zabávali odušu. A prišla ich pozrieť i kráľovná!   

Mimochodom, anglický puding je podivná zmes kandizovaného ovocia, mandlí, múky, loja a čierneho piva. Celé sa to pečie dlhé hodiny niekoľko mesiacov vopred. Pred konzumáciou ho ohrejete, potriete koňakovým maslom, a potom si môžete trieskať hlavu, že ste si kúpili len taký malý na ochutnávku. Mňam!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák lákal na byty za symbolické ceny

Asi tretinovú zľavu na byt dostal aj bývalý policajný viceprezident. Jeho nástupca platí v hlavnom meste nájomné 30 eur mesačne.

DOMOV

Flašík chce RTVS premeniť na akciovku (Minúta po minúte)

O post šéfa RTVS zabojuje deväť kandidátov.


Už ste čítali?